pure antı-b

El Dezenfektanı

Pure Anti-B;

Geniş spektrumlu, nano partiküller içeren, etken maddesi hidrojen peroksit olan, alkolsüz, nemlendirici formülü ile cildi tahriş etmeyen, bakteri ve virüslere karşı uzun süreli koruma sağlayan, kötü kokuları yok eden özel parfümlü dezenfektandır.

İçeriğindeki nano partiküller, mekanik aşındırma, kimyasal buhar yoğunlaştırma ve hidrojen redüksiyonu yöntemleri ile boyutları 100 nm’ nin altına indirgenmiş nadir element hammaddelerinden oluşmaktadır. Pure Anti-B, bu inorganik hammaddelerin yanında organik bitki özleri ile de desteklenmiştir.

10-9 boyutunda çalışan Pure Anti-B dezenfektanı, ciltte ve uygulandığı tüm yüzeylerde bakteri ve virüslerin koruyucu zarlarını kolaylıkla kırarak içlerine nüfus eder, kısa sürede etkisiz hale getirir. Aynı etki mekanizması sayesinde pulvarize cihazlarla atomize boyutta tercihen  ortama uygulandığı takdirde dezenfektan etki ile kötü kokuları bertaraf eder ve uzun süreli koruma sağlar.

Ürünün içerik üretim teknolojisine bağlı olarak kaynama derecesi 80  olup parlama ve alev alma riski bulunmamaktadır. Bu nedenle her türlü ortam sisleme cihazları ile soğutma ve toplu taşıma havalandırma sistemlerinde pulvarize uygulamaya uygundur.

Geniş spektrumlu efekti sayesinde sterilizasyon seviyesine yaklaşan düzeyde maksimum etkinlik sağlar. İyot, fenol, aldehid, klor ve alkol gibi zararlı hiçbir kimyasal ve ağır metal içermez.

Pure Anti-B el dezenfektanın Biyosidal ruhsat gereği yapılmış olan, TS EN 1276 standardına göre Bakterisidal, TS EN 1650 standardına göre Fungisidal, TS EN 14476 standardına göre Virüs ve İrritasyon testlerinin dışında, yüksek standartlarda ve benzersiz bir dezenfektan olduğu hususunu belgeleyen aşağıdaki tamamlayıcı testlerden de başarıyla geçmiştir.

Geniş spektrum özelliğini kanıtlayan test metod ve bakteri etkinlik listesi;

Metod; (EUCAST) (MICs) (MH)

 • Escherichia coli ATCC 25922
 • Escherichia coli ATCC 35218
 • Pseudomonas aeruginosa ATCC 27853
 • Staphylococcus aureus ATCC 29213
 • Enterococcus faecalis ATCC 29212
 • Candida albicans 19231
 • typhimirium 13331
 • Salmonella enteritidis 13076

Uzun süreli koruma ve kalıcılığını kanıtlayan test metod ve bakteri listesi;

Metod; TS EN 1276 (Dayanım testi)

 • Pseudomonas aeruginosa ATCC 15442
 • Staphylococcus aerus ATCC 6538
 • Escherischia coli ATCC 10536
 • Enterococcus hirae ATCC 10541

KULLANIM ALANLARI: Hastaneler, Doğumevleri, Klinikler, Yoğun Bakım Üniteleri, Acil Servisler, Ambulanslar, Diş Hekimlikleri, Güzellik Merkezleri, Veterinerler, Kışlalar, Okullar, Yurtlar, Gıda Üretim Tesisleri gibi yerlerde her türlü yüzey temasından sonra el, ayak ve cilt dezenfektasyonu için kullanılabilir.

KULLANIM ŞEKLİ: 3-5 ml solüsyonu dezenfekte edilmek istenen cilt bölgesine tatbik edip el yardımı ile yayarak uygulayınız.

YAN ETKİLERİ: Nadiren ciltte yanma hissi ve kızarıklık oluşturabilir.

İÇİNDEKİLER: Hydrogen Peroxide, Deiyonize Su, Gliserin, Sodyum Karbonat.

UYARI ve ÖNLEMLER: Çocukların ulaşamayacığı bir yerde muhafaza ediniz. Ateşten ve yüksek ısıdan uzak tutunuz. Güneş ışından ve nemden izole edilmiş ortamda muhafaza ediniz. Gözle temastan kaçınınız. Gözle temas etmesi halinde bol su ile yıkayınız ve hekiminize başvurunuz. Açık yara ile temas ettirmeyiniz. Yutulması halinde ZEHİR DANIŞMA MERKEZİ ile irtibata geçiniz. Tel: 0800 314 79 00

pureanti-b-dezenfektan
pureanti-b-dezenfektan2